söke Amerikan Kültür Koleji

Okulumuza Hoş geldiniz. Amerikan Kültür Kolejleri 1911 yılında Türkiye’de kurulmuş olup Aydın’ın Söke ilçesinde 2013 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Amerikan Kültür Derneği, Asya’da ve Türkiye’de uluslararası İngilizce öğretim programı TESOL sorumlusudur. Bu sayede ülkemizde ve dünyada Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tanınan İngilizce Öğretmenliği programı uygulayarak binlerce öğretmen yetiştirmiştir. Okulumuz Dil Eğitim Programları 2012-R0006 kodu ile Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz yabancı dil yönünden Avrupa Birliği ülkeleri öğrencilerinin sahip olduğu tüm eğitim haklarına sahip olurlar.


Okulumuzun en önemli özelliklerinden bir tanesi Bilingual – Çift Dilde Eğitim modelimizdir. Bu modelde okulumuzda İngilizce bir ders değildir, bir yaşam biçimi ve bir iletişim aracıdır. Öğrencilerimiz İngilizceyi öğrenmez, edinirler. Bütün derslerimiz ve konularımız İngilizce desteği ile ilerler. Ders öğretmenimizin yanındaki İngilizce Eğitim Koçu, ders sırasında ve dersin sonunda öğrencinin derse katılımını sağlar. Böylelikle Amerikan Kültür programlarını alan her öğrenci akademik hayata ana dili gibi İngilizce biliyor olarak bir adım önde başlar ve uluslararası üniversitelerden burs ve eğitim davetleri alır.

Okulumuzda Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Özel Söke Amerikan Kültür Derneği Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi olmak üzere beş ayrı birim bulunmaktadır. Altı gün eğitim ve öğretimin devam ettiği okulumuzda, eğitim tam gün yapılmaktadır. Tüm birimlerimizde en miniklerimizden en büyüklerimize hızla değişen dünyaya olumlu bir biçimde uyum sağlayabilecek, sağlıklı, aktif, yaratıcı, analitik, araştırmacı bireyler yetiştirerek onları geleceğe güvenle kazandırmayı hedeflemekteyiz. Amerikan Kültür Kolejleri ailesi donanımlı mesleki eğitim kadrosu ve deneyimli kültür dersleri öğretmenleriyle, akademik başarısı yüksek, en az iki yabancı dil konuşabilen, nitelikli, bir üst eğitim kademesi için gerekli akademik donanıma sahip onurlu bireyler yetiştirmeye hızla devam etmektedir.

Öğrencilerimize Etüt saatleri ve birebir derslerle pekiştirilmiş eğitim hizmeti sunulmaktadır. Periyodik olarak yapılan okul içi Değerlendirme Sınavları ve Uluslararası Deneme sınavları ile öğrencilerimiz yeterlilik düzeylerini sık sık ölçme imkânı yakalayabilmektedir. Tüm sınıflarımızda akıllı tahta sistemleri ile teknolojinin tüm olanaklarından derslerde yararlanılmaktadır. Verilen akademik eğitimin yanında öğrencilerimize dans, buz pateni, basketbol, futbol, voleybol, yüzme, tenis, jimnastik, yaratıcı drama, kodlama, tiyatro, görsel sanatlar, okçuluk, binicilik, piyano, gitar, ritim gibi dersler alanlarında uzman olan branş öğretmenleri tarafından verilir. Kış okulu ve yaz okulumuzla da öğrencilerimiz ilgi duydukları ve ilerlemek istedikleri branşlara katılım göstererek kendilerini daha iyi geliştirme fırsatını bulabilmektedirler.

Rehberlik Servisimiz her daim öğrenci ile iç içe olarak öğrencilerin okula uyum süreçlerinde, davranış kazanımında ve her türlü problemlerinde en büyük destekçileridir. Öğretmen, öğrenci, veli arasında en sağlam ve güvenilir köprü durumundadır.

Yıl içinde öğrencilerimizle, velilerimizle ve öğretmenlerimizle etkinlikler yaparız. Veli kahvaltı etkinlikleri, Özel gün etkinlikleri ( Türk Günü), Yılsonu etkinlerimiz, belirli gün ve haftalar etkinliklerimiz, gezilerimiz, Sosyal Sorumluluk projelerimiz ve toplantılarımız bunlardan bir kaçıdır. Sosyal projeler bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Geleneksel hale getirdiğimiz kan bağışı projemizle Kızılay’a destekte bulunuyoruz, LÖSEV’ e bağışta bulunuyoruz, Tiyatro gösterilerimizin gelirini bağışlıyoruz, anaokulumuzda toplanan oyuncaklarla, kıyafetlerle Kardeş okullarımıza yardımlarda bulunuyoruz. Yapılan tüm bu etkinlikler, seminerler ve programlar bir aile olarak bir araya gelmemizi sağlıyor ve bizleri daha da güçlendiriyor.