Ana sınıfı

Eğitimin ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim, gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir. Çocuğun doğduğu günden temel eğitime başladığı güne kadar geçen yılları kapsayan ve çocukların daha sonraki yaşamlarında önemli rol oynayan; bedensel, psikomotor, sosyal-duygusal, zihin ve dil gelişimlerinin büyük ölçüde tamamlandığı, kişiliğin şekillendiği ve çocuğun devamlı olarak değiştiği bir süreçtir. Bu nedenle, çocuğun küçük yaşlarda sağlıklı bir ortamda gelişimini sürdürmesi önem kazanmaktadır.

Amerikan Kültür Kolejlerinde eğitim; öğrenci-öğretmen-veli üçgeninden oluşan kaliteli bir birlikteliktir. Bu birliktelik ne kadar bilinçli ve sağlıklı olursa, çocuklarımız da o oranda sağlam bir kişilik kazanırlar. Bu süreçte çocuklarımızın mizacı, soysal ve sportif eğilimleri ve yatkınlıkları yakından takip edilir. Yine bu dönemin en elzem unsuru ise dil gelişiminin zirvede olmasıdır. Olmazsa olmazımız ÇİFT DİLLİ EĞİTİM ile dil gelişimi ona özel dil koçumuzla mercek altında tutulur. Akademik olarak temel eğitim sürecine geçiş basamakları itina ile takip edilir. Mutlu nesil umutlu gelecek…

Geleceği Keşfet!

Amerikan Kültür Kolejleri olarak, çocuklarınızın geleceği keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. İçlerindeki merakı ve öğrenme isteğini destekleyerek, onları yarının liderleri olarak yetiştiriyoruz. Geleceği keşfetmek için yanlarındayız!

Öğrenmek Eğlenceli Olabilir!

Biz, öğrenmeyi sıkıcı bir görev değil, eğlenceli bir macera olarak görüyoruz. Amerikan Kültür Kolejleri'nde çocuklarınız, renkli sınıflarda, yaratıcı projelerde ve arkadaşlarıyla birlikte öğrenme deneyimini keşfederek büyüyecekler.

Her Çocuk Özeldir!

Her çocuk benzersizdir ve potansiyeli sınırsızdır. Amerikan Kültür Kolejleri olarak, her çocuğun kendine özgü yeteneklerini ve ilgi alanlarını destekliyoruz. Onların en iyi sürümlerini bulmalarına yardımcı
oluyoruz.