Lise

Tüm birimlerimizde olduğu gibi okullarımızın eğitim öğretim felsefesi burada da kendine hastır. Her yönden İYİ İNSAN yetiştirme çabamızla ince, titiz gönül ve emek işçiliğiyle son kademeye gelmenin gururunu yaşarız. İyi bir lise, her öğrencinin başarılı olabileceğine inanmalıdır. Kurumlarımız, lisenin ilk yıllarından itibaren her öğrencinin akademik gelişimini bireysel olarak takip eder, sürekli gelişim anlayışıyla öğrencilere bireysel hedefler verir, öğrencilerin hedeflerine yönelik başarı grafiklerini takip eder, öğrenci başarısının artırılması gereken derslerde çözümler üretilir, her öğrenci başkasıyla değil kendisiyle yarışmaya yönlendirilir.

Tam öğrenme için pekiştirme ve tekrar amacıyla ihtiyaca göre bireysel veya grup eğitimleri desteklenir. Amerikan Kültür Kolejlerinde sadece akademik olarak değil, gencin çok yönlü gelişimi için olanaklar sunulur. Öğrencilerin; yaparak yaşayarak öğrenmesi sağlanır, spor, sanat ve sosyal alanlarda yetenekleri geliştirilir, ulusal ve uluslararası proje ve yarışmalarda kendilerinin yönettikleri projeleri sunmaları için imkanlar sağlanır. İyiliğin bulaşıcı olduğu bilinciyle sosyal yardım projelerine katılımları artırılır, toplum hizmeti çalışmalarına katılmaları sağlanır, mantık ve analitik düşünme anlayışları geliştirilmesi için imkanlar verilir. Amerikan Kültür Kolejleri tüm bunların yanında öğrencinin aldığı lise diplomasına ek hem yurtiçi hem yurtdışı üniversitelerde geçerli olan dil yeterlilik belgeleri, çift diplomalar yine Avrupa ve Amerikan üniversitelerine girişlerde kullanılabilecek program belgeleri ile girmeye hak kazandıracak ve kendi milletleri mensubu öğrencileriyle aynı kategoride değerlendirilmesi ayrıcalığını sunmaktadır…

Geleceği Keşfet!

Amerikan Kültür Kolejleri olarak, çocuklarınızın geleceği keşfetmelerine yardımcı oluyoruz. İçlerindeki merakı ve öğrenme isteğini destekleyerek, onları yarının liderleri olarak yetiştiriyoruz. Geleceği keşfetmek için yanlarındayız!

Öğrenmek Eğlenceli Olabilir!

Biz, öğrenmeyi sıkıcı bir görev değil, eğlenceli bir macera olarak görüyoruz. Amerikan Kültür Kolejleri'nde çocuklarınız, renkli sınıflarda, yaratıcı projelerde ve arkadaşlarıyla birlikte öğrenme deneyimini keşfederek büyüyecekler.

Her Çocuk Özeldir!

Her çocuk benzersizdir ve potansiyeli sınırsızdır. Amerikan Kültür Kolejleri olarak, her çocuğun kendine özgü yeteneklerini ve ilgi alanlarını destekliyoruz. Onların en iyi sürümlerini bulmalarına yardımcı
oluyoruz.